Sklep internetowy biznes dla mam – 10 powodów
Sklep internetowy biznes dla mam, kiedy zastanawiasz się czy wrócić do pracy na etacie czy rozwinąć skrzydła na własnej działalności. Start z nowym wyzwaniem, aby założyć sklep internetowy wydaje się dobrym pomysłem dla mam nieaktywnych lub pozostających niejako z zawodowym wyciszeniu. Poniżej 10 powodów, które mogą być podmuchem wiatru by lecieć wysoko ze sprzedażą online.
Sklep internetowy biznes dla mam – lista 10 powodów
1. Niskie koszty rozpoczęcia działalności. Jako pierwszy sklep internetowy możesz wybierać model oparty na droshipping. Masz możliwość wypróbowania platformy sklepów internetowych na tydzień lub dwa za darmo, potem dostosować pakiet i częstotliwość płatności miesięczny, 6 miesięcy lub rocznie. Prowadzenie sklepu internetowego nie wymaga inwestycji w lokal, ani czasu spędzonego w stacjonarnym sklepie.
2. Jeśli wybierasz sklep w modelu SaaS np. Shoper nie martwisz się o kwestie techniczne jak założyć swój sklep – masz dostęp do bezpłatnej pomocy i wsparcia ze strony ekspertów, a sam sklep przygotujesz do sprzedaży w ciągu kliku dni.
3. Uruchomienie sprzedaży w sieci jest prostsze niż otwarcie tradycyjnego sklepu. Platformy e-handlu oferują oprócz wsparcia technicznego również szkolenia z wiedzy o e-commerce, reklamie, płatności online, regulaminie sklepu internetowego czy dostęp do społeczności biznesowej.
4. Nie musisz zakładać działalności – możesz współpracować z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości lub prowadzić działalności nierejestrowaną. Według przepisów maksymalne przychody ze sprzedaży nie mogą przekroczyć 50 %. minimalnego wynagrodzenia. Od 1 lipca 2023 r. jest to 2 700 zł miesięcznie.
5. Gdy prowadzisz swój własny sklep, sama decydujesz, ile czasu poświęcasz na swoją firmę. Prowadzenie sklepu online możesz dostosować do pory kiedy w domu jest spokojnie.
6. Jeśli zajmujesz się rękodziełem lub tworzysz produkty cyfrowe, to Twoje produkty zapełnią stronę sklepu internetowego. Opcji jest wiele. Możesz wykorzystać lokalny dropshipping, jeśli w twojej okolicy ktoś sprzedaje produkty, których jeszcze nikt nie sprzedaje np. na Allegro, Olx czy Facebooku. Albo możesz skorzystać z możliwości integracji sklepu z dowolną hurtownią i sprzedawać produkty wybranych marek.
7. Biznes online możesz skalować oraz szukać nowych klientów wszędzie tam gdzie jest dostęp do Internetu. Dobrze jeśli znajdziesz swoją niszę na rynku. Dobra nisza to taka gdzie jest dość mała konkurencja, a dość duże zapotrzebowanie, czyli również dość dużą szanse, że wybrany produkt będzie dobrze się sprzedawał.
8. Zarządzać sklepem internetowym możesz z dowolnego urządzenia. Do sprzedaży online potrzebujesz tylko dostępu do sieci.
9. Większość sklepów internetowych daje szansę na pogodzenie życia rodzinnego, opieki nad dzieckiem, domowych obowiązków z prowadzeniem działalności.
10. Możesz na spokojnie policzyć czy Ci się opłaca. Na przykład tutaj jest link do kalkulatora Allegro, gdzie możesz sprawdzić wysokość opłat i prowizji.