Jakie produkty w dropshipping

Jakie produkty dropshipping?

Jakie produkty dropshippingu?

Zastanawiasz się jakie produkty w dropshippingu? Chcesz zacząć sprzedawać produkty przez Internet i zastanawiasz się co mogło by to być? Nie ma sensu sprzedawać wszystkiego co wpadnie Ci w ręce ponieważ tylko stracisz czas, a efektów nie będzie. Możesz rozważyć sprzedaż produktów dla których łatwiej znaleźć chętnych. Mogą to być rzeczy z grupy:

Top produkty.

Produkty „evergreen” np. telefony, laptopy, małe AGD, gadżety, zestawy kompatybilnych produktów.

Spersonalizowane.

Produkty spersonalizowane np. albumy ze zdjęciami, świetnie sprzedają się na prezent okolicznościowy np. Dzień Babci, Dzień Dziadka, Walentynki itd. W tym przypadku należy pamiętać o jasnym regulaminie, że udostępniasz zdjęcia osobom trzecim.  

Produkty sezonowe.

magazyn hurtowni widlak jakie produkty dropshipping

Towar, który sprzedajesz miesiąc lub dwa, ale w takim wymiarze, że zarabiasz znacznie więcej. Święta i inne większe wydarzenia np. branża fitness jest popularna na początku stycznia. Jeśli produkty są bezpłatnie pakowane na szczególne okazje, to takie aukcje sprawdzają się, gdy ktoś kupuje na prezent dla osoby, która mieszka daleko.

Jak znaleźć niszę ?

Niszowe produkty, czyli takie, których jest mało aukcji na np. Allegro, a jest na nie duże zapotrzebowanie. W kategoriach, w których są sprzedawcy giganci i np. 40 000 tysięcy aukcji, ciężko jest się przebić i uzyskać wysoką sprzedaż. Poświęć więcej czasu na znalezienie odpowiedniej niszy. Poniżej kilka wskazówek jak znaleźć nisze. Miej na uwadze, że nie da się ich zastosować do każdego produktu.

Na Allegro wybierasz kategorie, następnie podkategorię. Po otwarciu listingu, czyli listy aukcji musisz wybrać odpowiedni sposób sortowania. Otwierasz zakładkę “sortowanie”, która znajduje się na środku, na górze listingu. Wybierasz “popularność: największa”. Dzięki temu wyświetlą się aukcje od najlepiej do najgorzej sprzedających się produktów.

1. Sprawdzasz przedmiot pod kątem ilość osób, która kupiła na tej aukcji (np. 5000 osób w 30 dni). Liczbę sprzedanych sztuk, jest ona bardzo duża, więc pierwsza nasza myśl, może być taka, że jest to dobry produkt do sprzedaży. 

Na podstawie ilości sprzedanych sztuk i ceny produktu można obliczyć jaki obrót wygenerował ten przedmiot w ostatnich 30 dniach (5000 x 40,90 zł = 204 500 zł.). Ponad 200 tysięcy złotych obrotu w 30 dni na jednym produkcie. Zwykle zostaje około 30% z obrotu, więc jak można wyliczyć z tej aukcji sprzedający w ostatnich 30 dniach zarobił ponad 61 tysiące.

2. Sprawdzasz ocenę produktu. To jest ważne, co ludzie piszą o produkcie, jak go oceniają, bo to buduje zaufanie dla kolejnych klientów i znacznie łatwiej jest im podjąć decyzję. Ważne, aby produkty, które chcesz sprzedawać miały wysoką ocenę. Można przyjąć, że dobra ocena to taka powyżej 4,70. Dlaczego jest to tak ważne? Jeśli ocena jest słaba, to znaczy, że przedmiot nie spełnia oczekiwań konsumentów, co za tym idzie przekłada się to na dużą ilość zwrotów i negatywnych ocen. 

3. Sprawdzasz ocenę sprzedającego, ponieważ towar zostanie wysłany i dotrze do klienta w odpowiednim terminie oraz będzie zgodny z opisem. Jeśli sprzedający ma niemal 100% zadowolenie, więc bez obaw można składać u niego zamówienie.

4. Sprawdzasz opis przedmiotu. Jeśli opis nie jest dobrze zrobiony, a masz pomysł jak zrobić to lepiej i wypromować produkt, to zwiększasz szansę na zarobek.

Dobra nisza to taka, która ma poniżej 3000 tysięcy ofert i kilka sprzedających się produktów powyżej 100 klientów w miesiącu. Wtedy warto wejść w taką niszę, bo mam dosyć małą konkurencję, a dosyć duże zapotrzebowanie, czyli również bardzo dużą szansę na to, że produkt będzie się sprzedawał.

Gdzie szukać produktów dropshippingu?

Badanie rynku  i trendów na nim panujących może być łatwiejsze jeśli skorzystasz z pomocnych do tego narzędzi.

Monitoring Allegro – TradeWatch na bieżąco śledzi wszystkie transakcje zawierane na Allegro. Dowiesz się, jaki obrót osiągają liderzy w danej branży. Poznasz trendy oraz najlepiej sprzedające się przedmioty i wiele innych informacji i raportów.

EAN-Search.org gdzie możesz znaleźć kod EAN danego produktu. Kod EAN jest Ci potrzebny, z kilku powodów. Po pierwsze, w niektórych kategoriach nie wystawisz aukcji bez kodu EAN. Po drugie, aukcje z kodem EAN są lepiej pozycjonowane. Po trzecie, jeśli łączysz się z innym produktem, który jest już w bazie allegro i ma opinie, to będą one widoczne również i w Twojej aukcji.

Google Grafika jest sposobem na znalezienie niższej ceny produktu niż na Allegro jest wyszukiwanie produktów, za pomocą adresu danego zdjęcia.

Google Trends możesz sprawdzić zainteresowanie danym produktem w danym okresie, zainteresowanie według regionu czy słowa kluczowe, które tutaj widnieją pod nazwą “podobne zapytania”. Ustawiasz sobie opcję “najpopularniejsze” i w ten sposób możesz zobaczyć, jakich słów kluczowych najczęściej używają klienci, kiedy szukają tego produktu.

Niche Scraper – codziennie są dodawane nowe produkty, które zyskują popularność za granicą, więc zazwyczaj po kilku tygodniach będą one również popularne i w Polsce.

Próbuj, testuj, czasem warto jest bardzo zawęzić grupę odbiorców, aby idealnie dopasować się do potrzeb klienta. Staraj się myśleć jak klient, bo wtedy łatwiej znaleźć produkt i dostosować do niego ofertę.

Podobne posty