5 wskazówek dla mam – własny sklep internetowy, kiedy masz małe dziecko?

Mama ma biznes – własny sklep internetowy

Jeśli jako młoda mama prowadzisz własny biznes lub zajmujesz się sprzedażą, to pierwszym i najważniejszym celem Twojej pracy są efekty, czyli inaczej mówiąc wynik sprzedaży. Sama się przekonałam, że prowadzenie własnej działalności z sukcesem jest możliwe, jeśli codziennie, będzie się powtarzało te same działania. Aby wiedzieć, jakie działania będą skuteczne, musisz być świadoma tego, co działa, a co nie działa.

Kobiecy biznes – rady

  1. Masz dobry pomysł na własny sklep internetowy. Świetnie, zacznij działać w tym kierunku. Rozwiniesz własny biznes, jeśli codziennie pracujesz z listą zadań i robisz podsumowania. Na przykład zastanów się, jakie były plany w tym tygodniu? Co i czego nie zrobiłaś? Jakie poprawki wprowadzisz? Na kiedy ustalasz własny czas pracy i jaki masz plan na tydzień? Jakich efektów oczekujesz? Jakie mogą pojawić się zagrożenia w realizacji celu? Jednocześnie bądź otwarta na zmiany i elastyczna. 
  2. Przewartościuj oczekiwania i nie zakładaj perfekcyjności w tym, co robisz, bo dopadnie Cię frustracja.
  3. Ustal priorytety ważne w dany momencie. Bądź gotowa do ich zmiany – w zależności od potrzeb swoich i dziecka.
  4. Deleguj i odpuszczaj – zdania, które się da i te które nie są ważne w dłuższym perspektywie własnej firmy. Również te, które Cię zniechęcają a nie wydają się konieczne do zrobienia.
  5.  Odpuszczaj też sobie. Niczego nie możesz zaplanować na 100% gdy masz dziecko i własną działalność gospodarczą, wszystko może ulec zmianie w przeciągu chwili. Modyfikuj plan w zależności od sytuacji.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w marketingu online, z przyjemnością Ci pomogę. Zapraszam do kontaktu.

Podobne posty