Najważniejsze elementy strony docelowej

Elementy strony docelowej – 9 najważniejszych rzeczy o których musisz pamiętać!

Landing page, czyli strona docelowa jest jednym z kilku narzędzi zwiększających współczynnik konwersji. Strona docelowa charakteryzuje się prostą budową (nie posiada menu, wielu zakładek etc). Jej zadaniem jest generowanie leadów, co wymaga przemyślanego designu i treści, tak aby osoby odwiedzające stronę podjęły dokładnie te działania, które od nich się oczekuje.

Najważniejsze elementy strony docelowej to:

  1. Header bar – powinien zawierać logo marki i tzw. white space. Nawigacja powinna być intuicyjna. Jeśli starczy miejsca, umieśćcie tutaj dodatkowe CTA.
  2. Nagłówek ma za zadanie przyciągać i utrzymać uwagę użytkowników. Przekazuje wprost idea strony docelowej, podkreśla korzyści oferty.
  3. Copy jest wsparte pasującą i dobrą jakościową grafiką. Jeśli to możliwe zrezygnujcie ze zdjęć pochodzących ze stocków, korzystajcie ze zdjęć ludzi patrzących w stronę formularza lub CTA.
  4. Treść podkreśla benefity prezentowanej oferty i jasno wskazuje, w jaki sposób dzięki niej pomożecie klientom rozwiązać ich problemy i co jest w niej wyjątkowego (Unique Selling Proposition)
  5. CTA jest sformułowane zrozumiałym językiem i przedstawione na wyróżniającym się przycisku.
  6. Dodaliście konta marki na social mediach, oraz social proof i social sharing.
  7. Formularz – im mniej pól do wypełnienia dla użytkownika, tym lepiej. Tam gdzie to możliwe korzystajcie z gotowych boxów lub rozwijających się list, których użytkownicy nie będą musieli wypełniać ręcznie. Ewentualne błędy system powinien wyświetlić natychmiast po ich pojawieniu się, a nie po wypełnieniu formularza i jego wysyłce. Nie zapomnijcie o informacji o RODO i polityce prywatności.
  8. Strona docelowa jest responsywną i ma najkrótszy możliwy czas ładowania (Google Page Speed).
  9. Przeprowadzone testy A/B prawie wszystkiego co możliwe: grafiki, tekstów, kolory, CTA.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *