Kampanie reklamowe

Wydawać się może, że co raz łatwiej można zrobić kampanie reklamową w mediach społecznościowych, ponieważ platformy reklamowe zapewniają coraz większą automatyzację kampanii i nowe sposoby optymalizacji, a dodatkowo liczba kupujących online stale rośnie. Jednak generowanie sprzedaży przy odpowiednim ROAS (zwrot wydatków na reklamę) staje się coraz trudniejsze. Powszechna ślepota bannerowa, rosnące koszty reklamy, ograniczone dane i brak 3th party data, powoduje, że planowanie kampanii sprzedażowej będzie różnić się od tego co było wcześniej. Potrzebne jest starannie przygotowany plan oparty na wiedzy o odbiorcy i rozłożony na każdy etap lejka konwersji. Kampanie reklamowe wymagają mocno przemyślanego i sprawnego łączenia działań wizerunkowych i sprzedażowych. Możliwości reklamy w mediach społecznościowych nadal są ogromne, chcesz je wykorzystać, ale brakuje Ci czasu lub wiedzy? Może już prowadzisz płatne kampanie reklamowe, ale nie widzisz, aby realnie wpływały na zaangażowanie odbiorców?

Co mogę zrobić?

Stworzyć kampanie reklamowe w:

Facebook

Instagram

TikoTok

Pinterest

Buduję zasięgi i dbam o konwersje. Planując kampanie (nie tylko sprzedażową) przeprowadzam szczegółowy research. Buduję profil odbiorcy do kogo kierujesz przekaz i jaki jest proces decyzyjny tej osoby (buyer perosna). Biorę pod uwagę lejek sprzedażowy, retencję, landing page, wybór kanałów i formatów, a na końcu KPI i pomiar działań. Realizuję kampanię testową, która pozwala sprawdzić jak rynek reaguje na reklamę oraz dostarcza danych i realne wskaźniki, które są istotne dla dalszej strategii pozyskiwania nowych klientów. Weryfikuję, które wskaźniki efektywności (KPI) będą najbardziej kluczowe dla Twojej firmy, jej potencjalnych klientów oraz sytuacji rynkowej. Na tej podstawie sprawdzam efektywność kampanii, wskazuję błędy i mocne strony, co i dlaczego warto zmodyfikować. Razem omawiamy raport i wyciągamy wnioski z przeprowadzonej kampanii. Dodatkowo otrzymujesz dedykowany kontakt, bo wiem, że w biznesie zdarzają się różne sytuacje.

Co zyskasz korzystając z kampanii reklamowej?

  • Więcej osób dowie się o Twoje marce i stworzy pozytywne skojarzenia
  • Zaangażowanie odbiorców, efektywne kampanie reklamowe na potrzeby rozwoju Twojej działalności
  • Testy kampanii reklamowej, pozwalające na ocenę odbioru kampanii pod kątem stopnia realizacji celu i wyznaczania nowych

Dlaczego warto prowadzić kampanie reklamowe w mediach społecznościowych?

  • Budowanie świadomości marki
  • Wzrost sprzedaży produktów lub usług
  • Obniżenie kosztów pozyskiwania klientów

Porozmawiajmy o tym, w jaki sposób pozyskasz nowych klientów.