Jak pozyskiwać klientów bez social mediów i zarabiać więcej

Jak pozyskiwać klientów bez social mediów i zarabiać więcej?

Jak pozyskiwać klientów bez social mediów i zarabiać więcej?

Każdy biznes potrzebuje klientów. Nawet więcej, bo potrzebuje stałego napływu nowych klientów, ale również ciągłego przypominania obecnym klientom o swojej ofercie. Istnieje wiele zalet i wad social mediów, ale trzeba mieć jasno określoną strategię marketingową. Widzieć po co marce potrzebne są media społecznościowe? Czy mała marka może pozyskiwać zlecenia bez mediów społecznościowych? Na przykład czy grafik może dostać zlecenia graficzne bez mediów społecznościowych?

W dzisiejszych czasach można nadal budować biznes oparty tylko o intuicyjną własną stronę internetową, newsletter, telefon i spotkania. Jeśli jesteś zmęczony zmieniającymi się trendami w społecznościówkach,  rozpraszaniem energii na śledzenie w nich konkurencji i poczuciem tracenia czasu na scrollowanie, to czasami chcesz sprawdzić metody, które działały w czasach bez mediów społecznościowych. W tym artykule zastanowimy się, czy możliwe jest pozyskiwanie klientów bez mediów społecznościowych.

Marketing offline. Jakie są działania bez social media skuteczne? Jakie są sposoby pozyskiwania klientów na usługi i produkty bez social mediów?

Stara jak świat „poczta pantoflowa” do pozyskiwania zleceń marki osobistej

Klienci sami z siebie polecają Twoje produkty lub usługi innym.  W ramach „poczty pantoflowej” świetnie sprawdzi się łatwa w obsłudze strona internetowa, newsletter, marketing szeptany. Możesz rozpocząć współpracę z kimś z pokrewnej branży, aby wzajemnie polecać sobie klientów np. dietetyk i trener personalny. Reklamowanie się wśród znajomych, proszenie o rekomendacje dotychczasowych klientów. Narzędzia do pozyskiwania klientów np. stworzenie programów lojalnościowych dla klientów, system prowizji i afiliacji. To nie tylko przyciąga uwagę potencjalnych odbiorców, ale również buduje więź z istniejącymi. Te rozwiązania wielu branżach znacznie wpływają na rozwój biznesu.

Jak pozyskiwać klientów bez social mediów na wydarzeniach?

Bierz udział w eventach ważnych dla Twojej branży jako prelegent. Również podczas warsztatów można szukać nowych klientów i utrzymywać kontakt z nimi później. Docieranie do grupy docelowej możesz również oprzeć o spotkania networkingowe, na których będziesz mógł rozwiązać czyjś problem. Nawiązuj relacje z innymi przedsiębiorcami w branży. Wspólna współpraca i rekomendacje mogą poszerzyć bazę o pozyskiwanie klientów B2B. To także umożliwia dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, co może prowadzić do wzrostu zarobków.

Również nie zapominaj o budowaniu relacji z lokalną społecznością. Angażuj się w lokalne wydarzenia, wspieraj inicjatywy społeczne. To świetna możliwości bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami. Bezpośrednia prezentacja produktów lub usług może przyciągnąć uwagę nowych grup odbiorców i dać odpowiedź jak przekonać do siebie potencjalnych odbiorców i pozyskać ich zaufanie.

Jak pozyskiwać klientów bez social mediów

Szukać nowych klientów z podcastu

Podcasty są coraz bardziej popularne w Polsce i także przychody z reklamy w podcastach stale rosną. Dzieję się tak z różnych powodów np. zmęczeniem treściami z Instagrama, blokadą kont na X i potrzebą tworzenia dłuższych treści.  Potencjalny klient musi przejść lejek sprzedażowy, czyli zauważyć, polubić, zaufać i kupić produkt lub usługę. Współudział w popularnym podcaście daje możliwość złapania uwagi potencjalnego klienta, prezentacji swojej marki oraz tym co już mieli z nią styczność przypomni o marce i zwiększy szanse na sprzedaż.

Znaleźć nowych klientów z prezentu, vouchera, pakietu

W branży usługowej często klient przychodzi do firmy z powodu, że otrzymał prezent w postaci vouchera na wybraną usługę. Jeśli jest z niej zadowolony, to rośnie szansa na ponowny zakup usługi i pozyskanie klienta na dłużej. Tutaj często stosuję się dwie metody, aby zwiększyć wartości transakcji. Cross-selling, czyli sprzedaż krzyżowa to jedna z popularnych metod zwiększania wartości zamówienia. Drugą jest up-selling, który polega na skłonieniu klienta do wybrania droższego wariantu produktu czy usługi niż ten, na który pierwotnie się zdecydował.

Budować biznes przez zwiększanie częstotliwości transakcji

Jak to zrobić, żeby klient chciał do nas wracać i kupować u nas usługi i produkty częściej niż obecnie? Marzeniem przedsiębiorców są lojalni klienci, którzy stale wracają i generują większą sprzedaż. Aby marzenie stało się rzeczywistością, powinniśmy rozważyć dwa zagadnienia. Pierwsze to wysoka jakość obsługi klienta i jego zadowolenie z zamówionej usługi lub produktu. Musimy znaleźć odpowiedź na pytanie, co zrobić, żeby klient chciał wracać, był skłonny skorzystać z usługi więcej niż raz i polecić nas znajomym. Drugie zagadnienie to sama oferta. Jak ją skonstruować, żeby klient miał po co wracać? Niezbędne jest dokładne prześledzenie procesu zakupu od etapu zamawiania do obsługi posprzedażowej. Co można poprawić?

Pozyskiwanie nowych bez mediów społecznościowych to wykonalne zadanie, wymagające jednak strategii i zdecydowanej aktywności. Poprzez budowanie świadomości marki, współpracę z innymi, uczestnictwo w wydarzeniach oraz wykorzystanie marketingu szeptanego, możemy skutecznie rozwijać biznes i zwiększać przychody, nawet bez aktywnej obecności w mediach społecznościowych.

Podobne posty